niedziela, 30 kwietnia 2017

Koktajl z ogórkiem


Wiosna niby nadeszła, ale mimo to mamy mało energii, jesteśmy ospali, nie mamy siły na nic.
Ja od pewnego czasu piję codziennie koktajle.
Koktajle to świetny sposób na oczyszczenie organizmu  z toksyn, które to wpływają niekorzystanie na nas, dlatego też jesteśmy ospali, nie mamy energii i mocy do działania, nie mamy humoru.
Odkąd wprowadziłam do diety fazy z detoxem czuję się lepiej, mam energię, nie mam problemów z porannym wstawaniem, jestem wypoczęta, a kawy prawie nie piję, bynajmniej bardzo ograniczyłam, raz na kilka dni, aby oczyszczanie lepiej przeprowadzić, nie jest już mi potrzebna by prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. 
Zapraszam na prosty koktajl oczyszczająco-nawilżający, bo takie działanie ma ogórek, a przy tym energetyzujący, bo kolor jest niesamowity!

Składniki na koktajl z ogórkiem:
  • 250 g mieszanki owoców leśnych świeżej lub mrożonej (maliny, jeżyny, czerwona i czarna porzeczka, borówki)
  • 1 ogórek świeży - ok. 40 g
  • woda mineralna
  • opcjonalnie nieco miodu 

Jak przygotować koktajl z ogórkiem:
Jeżeli do przygotowania koktajlu używamy mrożonych owoców należy je wcześniej nieco rozmrozić (ja skorzystałam z mrożonych owoców, których zapasów trzeba się pozbyć, by w sezonie przygotować nowe).
Ogórka obieramy ze skórki i wraz z owocami blendujemy na gładki koktajl, dolewając nieco wody mineralnej, ewentualnie dodajemy nieco miodu do smaku, gdyby koktajl był za kwaśny.  
Podajemy od razu.
Smacznego - i na zdrowie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...