czwartek, 24 lipca 2014

Snails Garden Horeca - bogactwo polskich ślimakówOstatnio otrzymałam wielką przesyłkę ze ślimakami i akcesoriami do ich przygotowania oraz kosmetyki. Chciałabym w związku z tym podzielić się kilkoma informacjami na temat produktów i samej firmy.

Snails Garden to gospodarstwo działające na polskim rynku już od 10 lat, specjalizujące się w hodowli ślimaków afrykańskich z rodziny Helix Aspersa Muller, Helix Aspersa Maxima oraz Helix Pomatia.
Gospodarstwo rolne Snails Garden jest członkiem stowarzyszenia Slow Food, międzynarodowej organizacji, która zajmuje się wspieraniem produktów zdrowej i tradycyjnej żywności. 

Firma Snails Garden położona jest w ekologicznym regionie Warmii i Mazur na obszarze 2,5 ha. Dzięki zdobytej wiedzy i bogatemu doświadczeniu firma Snails Garden jako lider na polskim rynku rozwinęła sektor hodowlany, żywnościowy i kosmetyczny, wykorzystując dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą ślimak. 

Od 2009 r. firma jest laureatem wielu konkursów, m.in. Mikroprzedsiębiorca roku 2009, Przedsiębiorca społecznie zaangażowany, Szansa na Sukces 2013, pod patronatem Prezydenta RP i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Firma zorganizowała jako pierwsza w kraju Dzień Ślimaka, podczas którego goście mogą spróbować wielu potraw ze ślimaków. 

Ponadto firma prowadzi działalność naukowo-badawczą współpracując z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie i Politechniką Koszalińską.

Firma Snails Garden oferuje ślimaki w postaci żywej, ślimaki w puszce w sosie własnym lub bulionie warzywnym, ślimaki podgotowane w solance i wiele innych, a także oczyszczone muszle ślimaków do przygotowania przystawek, masło czosnkowo-pietruszkowe i gotowe przystawki, m.in. ślimaki po burgundzku. 


Firma oferuje także akcesoria kuchenne niezbędne do obróbki i przygotowania potraw ze ślimaków, m.in. sztućce i naczynia żaroodporne do zapiekania,  a nawet świeczki zapachowe z muszli ślimaków. 
Wszelkie informacje o produktach znajdziecie na stronie producenta Snails Garden


Niezwykłe właściwości płyną także ze śluzu ślimaka, z którego firma produkuje kremy odżywczo-regenerujące. Śluz ślimaka zawiera bowiem szereg bezcennych składników, wpływających na naszą skórę, m.in. alantoinę, kwas glikolowy, mukopolisacharydy, kolagen, elastynę, witaminy A, C i E oraz naturalne antybiotyki. Śluz ślimaka wykuje właściwości regenerujące, odżywcze, ochronne, przeciwutleniające, złuszczające, przeciwzmarszczkowe, przeciwzapalne, nawilżające, zwiększające elastyczność skóry, łagodzące i sprzyjające syntezie kolagenu i elastyny. 
Wszelkie informacje na temat kremów znajdziecie na stronie Snails Garden


Wpis promocyjny

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis. :)))

  Pozdrawiam

  nutkaciszy.blogspot.com
  truskawkowa-fiesta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. przez kilka lat stosowałam krem ze ślimaka i byłam bardzo zadowolona. tej firmy nie znałam, nawet nie wiedziałam że polskie firmy produkują takie kosmetyki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także nie wiedziałam i jestem zadziwiona takim działaniem kremu :)

   Usuń
 3. Ślimaki dla mnie są nie do przeskoczenia potrawą jednak... :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W życiu trzeba chyba wszystkiego spróbować, prawda?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...