wtorek, 9 lipca 2013

Walory kulinarne oleju ryżowego


Ostatnio otrzymałam przesyłkę blogerską z włoskimi produktami do przetestowania, m.in. olej ryżowy Olitalia.

Olej ryżowy ma charakterystyczny zapach i żółtawy kolor. To jeden z bezpieczniejszych i zdrowszych olejów spożywczych. Zawiera m.in. witaminy E,B, kwasy omega-3 i  fitesterole oraz gamma oryzanol, który niszczy wolne rodniki, przyspiesza podział komórek, przeciwdziała powstawaniu komórek nowotworowych, opóźnia procesy starzenia i łagodzi objawy klimakterium, działając jak hormon.

Olej ryżowy ma bardzo wysoką temperaturę dymienia - 230°C, dzięki czemu możemy smażyć bez dymu i pryskania. Potrawy smażone na tym oleju są mniej kaloryczne, albowiem olej ryżowy zawiera ok. 15-20% tłuszczu. Ma bardzo delikatny smak i nie zmienia smaku przygotowywanych potraw, nadając im jedynie lekko orzechowy posmak.

Jest idealny do sałatek, surówek, smażenia, podsmażania i pieczenia. Idealnie pasuje także do dań z makaronów i ryżu - kuchni włoskiej, a także kuchni azjatyckiej i japońskiej. Sprawdza się także przy wypieku ciast i głębokim smażeniu, przy smażeniu frytek i chipsów ziemniaczanych, smażeniu mięs, ryb i owoców morza, a także warzyw. Idealny do przygotowywania wszelakich marynat zarówno do mięs, drobiu, ryb i warzyw.

Jego zastosowanie także wykracza poza kuchnię, jest idealny dla celów kosmetycznych jako olejek do masażu, kremów i balsamów do ciała. 

Warto używać olej ryżowy w każdej kuchni. Polecam!

Ja przygotowałam, m.in. cukinię panierowaną, którą usmażyłam na oleju ryżowym Olitalia.


wpis promocyjny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...